Sedum sexangulare " Morava "

výrobce:
katalogové číslo:096
EAN:
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:45 CZK

45 CZK

Rozchodník šestiřadý - Sedum sexangulare ' Morava ' (R. Machálek 2012, ČR)

Původ rostliny - Uherské Hradiště, na břehu řeky Moravy pod železničním mostem, Česká republika. Lokalita je dnes již zničena protipovodňovými úpravami.

Plně zimuvzdorný druh. Krásný drobný-nízký rozchodník. Tato přírodní varieta nalezená na břehu řeky Moravy v Uherském Hradišti, střídá v létětě zelenou barvu s červenými špičkami listů a od podzimu do jara je celá rostlina měděně červená. Perfektně se hodí i do malých nádob a korýtek.

Jedná se o přírodní varietu nalezenou v létě 2012 na břehu řeky Moravy v Uherském Hradišti. Rostlina mě hned zaujala svým červeným zbarvením listů v horní polovině stonků. Všechny ostatní kusy na lokalitě byly jen obyčejně zelené. Po roce pěstování snad už můžu říct, že si atraktivní zbarvení drží po celý rok a má hustě olistěné do spirály stočené listy, což se o ostatních rostlinách z téže lokality nedá říct. Barva v kultuře se navíc vylepšila o oranžové přechody mezi červenou a zelenou a je tak ještě atraktivnější než na přírodním stanovišti, které bylo v roce 2013 úplně zničeno pracemi při protipovodňových opatřeních.

Roste - Evropský druh, který roste také v České Republice. Dále ve střední Francii, Belgii, jižní Skandinávii a na jihovýchodě zasahuje až po Řecko.

Vyžaduje slunečnou polohu a suché stanoviště.

Vyhovuje mu dobře propustná půda.

Kvete žlutě na konci jara a v létě.

 

 

http://www.skalnicky-rm.cz/