Obchodní podmínky

 

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Základní ustanovení

Obchodní podmínky platí pro nákup zboží v internetovém obchodě www.skalnicky-rm.cz. Provozovatelem je Hana Andrlová,  Štěpnická 1116 Uherské Hradiště 686 06, IČ: 04889312, prodejce není plátcem DPH. Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 4. 3. 2016. kontakt: zahradnictviRM@seznam.cz, objednávky: zahradnictviRM@seznam.cz

Obchodní podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné. Uzavření a platnost smlouvy vzniká správným vyplnění údajů o zákazníkovi uvedených v přihlašovacím formuláři a odesláním ceny a informace o zboží objednávky obchodníkovi.

Aktuální ceny jsou vždy uvedeny u zboží na webových stránkách obchodu. Stejně tak informace o zboží. V případě změny cen nebo druhu zboží zůstává v platnosti cena a druh z doby objednání. O případné změně je prodejce povinen se se zákazníkem nejprve dohodnout. Pokud je položka v danou chvíli neočekávaně vyprodaná, domluví se prodávající se zákazníkem na náhradě jiným zbožím nebo odebrání zboží z objednávky. Obchod není plátcem DPH. V případě nejasností nebo potřeby podrobnějších informací o zboží se prosím obraťte dotazem na email obchodníka zahradnictviRM@seznam.cz.

Objednání

Objednat si můžete pomocí nákupního košíku nebo přímo na emailu zahradnictviRM@seznam.cz. Pokud zvolíte druhou možnost, do emailu uveďte svou objednávku (nezapomeňte na specifikaci, pokud je v nabídce např. více velikostí), své jméno, dodací adresu, telefon, požadovaný způsob doručení a platby (a další informace, které uznáte za vhodné nebo potřebné pro vyřízení objednávky).

Dodací podmínky

Rostliny a semena běžně zasíláme v balíčcích (nebo dopisních obálkách, je-li to možné) prostřednictvím České pošty, a to hlavně po ČR. Odeslání do zahraničí je také možné, ale řeší se individuálně. Vybírat si můžete z několika možností, které se zobrazují při dokončení objednávky v e-shopu. Ceny poštovného jsou pevně stanoveny. Odeslání zásilky jinou službou než České pošty je možné, ale zákazník se na něm musí s prodávajícím předem domluvit. Balné není účtováno. Po předchozí dohodě je možné osobní vyzvednutí. Rostliny jsou zasílány v sáčcích, přehledně označeny o jaký druh rostliny jde. Většinou bez květináče a substrátu. Balení je vždy zvoleno tak, aby bylo pro daný druh rostliny vždy nejbezpečnější a zajistilo dopravení rostliny v co nejlepším stavu. V případě, že si zákazník zboží od dopravce nepřevezme a dopravce zboží vrátí prodejci, je zákazník povinen prodejci uhradit náklady spojené s dopravou a újmu na kvalitě živých rostlin nebo gemm, spojenou s balením a přepravou, a to až do výše 50 % jejich původní ceny. To samé platí pro případ, že si zákazník zboží nevyzvedne na domluveném osobním předání (nedostaví se).

Platební podmínky

Upřednostňovány jsou platby předem na bankovní účet (číslo účtu Vám bude sděleno emailem po objednání) nebo na dobírku. Možné jsou i jiné způsoby, na kterých je nutno se předem domluvit. Platba ze zahraničí se řeší individuální dohodou mezi prodávajícím a zákazníkem. Doklad o zaplacení posíláme v elektronické formě na e-mailovou adresu uvedenou zákazníkem.

Ochrana osobních údajů

Obchod při své činnosti neposkytuje osobní informace o svých klientech třetí osobě; prohlašuje, že informace bude využívat výlučně pro svou potřebu. Osobní údaje zadané klientem při objednání zboží budou využity výlučně pro vyřízení dané objednávky.

Záruční podmínky

Záruka se vztahuje na veškeré zboží dodané obchodem. Nárok na reklamaci však zaniká v případě, že jsou zbožím živé rostliny a nebyly jim poskytnuty vhodné podmínky, díky čemuž se zhoršil jejich zdravotní stav nebo nepřežily. Nelze také reklamovat semínka z důvodu nevyklíčení. Na rostliny vám bude poskytnuta záruka 14 dní od vyzvednutí a na ostatní materiál 2 roky dle zákona o záruční době.

V případě výrazného poškození rostlin při přepravě nebo jejich špatném zdravotním stavu při převzetí kontaktujte obchod. Je doporučeno přiložit důkazní fotografii a popis problému. Zlomený list a jiné banální problémy, které výrazně neovlivní zdravotní stav rostliny, ale pouze její stav estetický, nebudou akceptovány.

Odstoupení od smlouvy

Kupující spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží. Rozhodne-li se spotřebitel využít tohoto práva, musí odstoupení od smlouvy doručit prodávajícímu nejpozději do 14. dne od převzetí zboží.

Zboží je kupující spotřebitel povinen vrátit úplné, nepoškozené, ve stavu a hodnotě, v jakých jej převzal. V případě, že bude vrácené zboží nekompletní či poškozené, může prodávající vrácenou kupní cenu snížit o tomu odpovídající částku. Peníze za vrácené zboží budou kupujícímu vráceny do 30 dnů od odstoupení od smlouvy, a to individuálně domluveným způsobem. Prodejce není povinen vrátit zákazníkovi náklady spojené s dopravou zboží, vrací se pouze částka odpovídající ceně zboží.

Vrácení zboží může proběhnout osobně i prostřednictvím pošty. Zákazník se o tom vždy nejprve poradí s obchodem (prostřednictvím emailu).

Závěrečná ustanovení

Tyto Obchodní podmínky jsou platné od 1. ledna 2016.

 

 

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).