Sedum sexangulare " Morava "

60% (5 hodnocení)
Skladem
45 CZK
ks
katalogové číslo: 096
cena:45 CZK
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Rozchodník šestiřadý - Sedum sexangulare ' Morava ' (R. Machálek 2012, ČR)

Původ rostliny - Uherské Hradiště, na břehu řeky Moravy pod železničním mostem, Česká republika. Lokalita je dnes již zničena protipovodňovými úpravami.

Plně zimuvzdorný druh. Krásný drobný-nízký rozchodník. Tato přírodní varieta nalezená na břehu řeky Moravy v Uherském Hradišti, střídá v létětě zelenou barvu s červenými špičkami listů a od podzimu do jara je celá rostlina měděně červená. Perfektně se hodí i do malých nádob a korýtek.

Jedná se o přírodní varietu nalezenou v létě 2012 na břehu řeky Moravy v Uherském Hradišti. Rostlina mě hned zaujala svým červeným zbarvením listů v horní polovině stonků. Všechny ostatní kusy na lokalitě byly jen obyčejně zelené. Po roce pěstování snad už můžu říct, že si atraktivní zbarvení drží po celý rok a má hustě olistěné do spirály stočené listy, což se o ostatních rostlinách z téže lokality nedá říct. Barva v kultuře se navíc vylepšila o oranžové přechody mezi červenou a zelenou a je tak ještě atraktivnější než na přírodním stanovišti, které bylo v roce 2013 úplně zničeno pracemi při protipovodňových opatřeních.

Roste - Evropský druh, který roste také v České Republice. Dále ve střední Francii, Belgii, jižní Skandinávii a na jihovýchodě zasahuje až po Řecko.

Vyžaduje slunečnou polohu a suché stanoviště.

Vyhovuje mu dobře propustná půda.

Kvete žlutě na konci jara a v létě.

 

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).